Heavy Metal to też muzyka!

sie 20
hm

Choć Heavy metal muzycznie odbiega od naszych delikatnych, wrażliwych i romantycznych pozytywek warto znać choć trochę jego historię, pochodzenie i wszystko co z nim związane.

Trudno powiedzieć, dlaczego właśnie współczesny heavy metal i jego koneserzy stali się obiektem badań naukowców z University of Westminster w Wielkiej Brytanii. Miłośnicy takiej muzyki mają podobno szczególną osobowość.

Aby tego dowieść, poddano testowi 414 osób, które poproszono o wysłuchanie dziesięciu utworów zespołów takich jak Overkill, Enslaved, Disturbed oraz Cradle of Filth, a następnie ich ocenę. Kolejnym etapem było wypełnienie ankiety i określenie swoich cech osobowości, poczucia wyjątkowości, własnej wartości, stosunku do autorytetów i religii. Badacze nie byli zaskoczeni wynikami – fanami heavy metalu byli najczęściej mężczyźni, nie lubiący autorytetów i odczuwający silną potrzebę wyjątkowości. Tego typu osoby cechuje również otwartość – według naukowców to właśnie zasługa zamiłowania do muzyki „intensywnej, zaangażowanej i wyzywającej”. Co ciekawe, miłośnicy ciężkich brzmień mają zwykle dość niską samoocenę, a słuchanie takiej muzyki potrafi ją nieco podnieść.

Czemu mają służyć podobne badania? Naukowcy chcą dzięki nim zrozumieć, skąd bierze się pociąg do muzyki niemainstreamowej i rozprawić się z przypiętą im łatką „zboczeńców, jednostek aspołecznych i agresywnych”. Cel rzeczywiście szczytny.

Dla wielu ludzi ten gatunek muzyczny nie kojarzy się z niczym innym, jak tylko wydzieraniem się do mikrofonu i chaotycznym zlepkiem irytujących, ostrych dźwięków. Wszystkie kapele, które wykonują ten rodzaj muzyki, bazują na najsilniejszych ludzkich uczuciach – złości, nienawiści, podnieceniu i miłości.

Słuchając heavy metalu, te uczucia mogą się w nas obudzić, stajemy się wówczas poirytowani, nabuzowani, niekiedy muzyka wprawia nas w stan melancholii i smutku.

Niemniej, naukowcy niejednokrotnie udowodnili, że słuchanie „ciężkiej muzyki” może mieć pozytywny wpływ na człowieka. Profesor Jeffrey Jensen Arnett w 1996 r. przeprowadził eksperyment, w którym wzięło udział 70 chłopców i 38 dziewczynek. Okazało się, że dzięki heavy metalowi radzili sobie lepiej z problemami – po pierwsze dlatego, że podczas słuchania muzyki rozładowywali swój gniew i de facto wyciszali się, a po drugie – utożsamiali swoje problemy z historiami opisywanymi w tekstach piosenek. Naukowiec stwierdził, że heavy metal pomaga przepędzić zły nastrój i złość oraz wyciszyć się.

Według innych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Loyola w Chicago wynika, że słuchanie heavy metalu nie wzmaga agresji u nastolatków tak, jak do niedawna sądzono. W rzeczywistości respondenci, którzy słuchali tego rodzaju muzyki byli mniej agresywni niż grupa, której heavy metalu nie puszczano.

Ciekawe, jak wielu fanów metalu jest wśród Was i co sądzicie o tego typu badaniach. Dajcie znać w komentarzach.

kamagra

buy oral steriods

levitra online

pictures of black female bodybuilders l carnitine weight loss bodybuilders who died young
bodybuilding sponsorship opportunities hcg injection kits online bodybuilding sponsorship opportunities
bodybuilder.cim i hate to say goodbye whey protein powder bodybuilding
64 Arnold Schwarzenegger Quotes On Bodybuilding, Motivation & Success azab for sale Fitness & Bodybuilding – Apps on Google Play

About the Author,