Muzyka na jesienne wieczory…

wrz 25
pzd


Muzyka na jesienne wieczory…

 Jak widać za oknem, jesień zagościła w naszym kraju na dobre. Pomimo przebłysków słońca, dni i wieczory robią się chłodniejsze… Warto rozluźnić się przy jakieś spokojniejszej muzyce. Przedstawię Wam dzisiaj coś jesiennego- extra :)

Goya to polski zespół grający pop. Nie ukrywam, iż nie jest to mój ulubiony gatunek. Co takiego ma w sobie twórczość tej grupy, że od lat chętnie do niej powracam? Atutem grupy Goya jest delikatny, zmysłowy, kobiecy wokal Magdy Wójcik. Przy pomocy tego niepowtarzalnego głosu buduje ona wyjątkową atmosferę. Teksty utworów wyróżniają się na tle innych kawałków z pogranicza popu. Stanowią one liryczną opowieść o emocjach, z którymi spotykamy się na co dzień. Nie brakuje w nich metafor, porównań i ciekawych epitetów. Uważam, że utwory zespołu Goya są wręcz stworzone na jesienne wieczory z książką i herbatą. Dzisiaj zaprezentuję Wam swoje ulubione kawałki.

 

„Trudne pytania” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gJEcSf3kQNY

W tym utworze przedstawiony zostaje odwieczny dylemat. Czy bolesna prawda usprawiedliwia uciekanie się do kłamstwa. Bardzo podoba mi się tekst tego utworu. „Spod przymkniętych powiek przyglądam się tobie z czułością” brzmi jak wyrwane z tomiku poezji. Warstwa muzyczna koresponduje z opowiadaną historią.

 

„Tęsknota” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6Dm35y1QRh8

Należę do grona osób, które bardzo intensywnie przeżywają rozłąkę, dlatego zawsze zostawiam sobie jakieś pamiątki przypominające mi o bliskich osobach. Zdjęcia, kwiaty, drobne upominki. Ale tęsknotę łatwiej znieść, gdy wiemy, że druga osoba też nie może doczekać się spotkania.

 

„Piękny czas”

Każdy z nas czasami chciałby wiedzieć, jak osoby, które kiedyś były nam bliskie, wspominają wspólnie spędzony czas. Nie jestem romantyczką, mimo to czasami myślami powracam do przyszłości. Wspominając niektóre wydarzenia, uśmiecham się mimowolnie;)

„All my senses” http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dBPVBd7kElY

Tymi słowami można by określić ten utwór. To od niego rozpoczęła się moja przygoda z twórczością Goya. Chętnie powracam do tej piosenki. Czasami ją sobie nucę.

 

„Przyjaciółki”

To opowieść o emocjach (tych dobrych i złych), które towarzyszą nam każdego dnia. „Przyjaciółki potrzebuję was. W całym świecie najlepsze i najgorsze, jakie znam”. Człowiek, chcąc zachować zdrowie psychiczne, musi znaleźć ujście dla negatywnych emocji.

how to get tramadol prescription

best bulking foods bodybuilding fat loss factor free tall natural bodybuilders
bodybuilding competition makeup hcg trt best vegetarian diet plan for bodybuilding
Natasha Aughey training | Spartan Bodybuilding culturistas mayores Bodybuilding vs Powerlifting Squat | T Nation

About the Author,