Muzyka zwycięzcy czyli co ma Muzyka do Mundialu.

lip 9
mnd

Jesteśmy w trakcie jednego z ważniejszych wydarzeń sportowych – lub jakby stwierdziła męska część świata – naj, naj, najważniejsze wydarzenie: Mundial!

Ogromna praca, duży wysiłek, lata przygotowań i siła walki to wszystko składa się na zwycięstwo drużyny i otrzymania tytułu najlepszego zespołu świata.

Kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt osób przyczynia się do sukcesu drużyny: trenerzy, psycholodzy, fizjoterapeuci i… specjaliści do przygotowania mentalnego.

Brzmi obco, ale to nic innego jak szukanie sposobu na dodatkowe motywowanie zawodników do treningów i gry. Oczywiście muzyka zajmuje tam jedno z ważniejszych miejsc.

Wyniki najnowszych badań sugerują, że odpowiednio dobrana muzyka we właściwym czasie może pomóc w osiągnięciu zarówno formy jak i regeneracji lepszej o około 10%. Dzięki play liście utworzonej pod nadzorem ekspertów, wyjaśnimy ci w jaki sposób tak się dzieje

Poszukujesz tego dodatkowego ułamka sekundy przewagi nad rywalami, który popchnie ciebie i twój zespół do chwały? Jak twierdzą najsławniejsi sportowi psychologowie, muzyka jest potężnym narzędziem, która może pomóc w osiągnięciu sportowej przewagi niezależnie od poziomu rozgrywek.

Muzyczne ballady o bardzo spokojnym tempie, inspirujące utwory na dzień przed meczem, do naładowanych energią, mocnych brzmień tuż przed pierwszym gwizdkiem – badacze wierzą, że muzyka może pomóc w przygotowaniu mentalnym i wprowadzeniu rutyny w życiu sportowca.

„Jeśli zsynchronizujesz jakiekolwiek zajęcie, którym się obecnie zajmujesz z tempem utworu muzycznego, wtedy osiągniesz bardzo wyraźnie odczuwalny efekt napływu energii”, twierdzi profesor Peter Terry z Uniwersytetu w Południowym Quennsland. Różne badania wskazują na nawet 10% redukcję przewidywanego wysiłku fizycznego, ponieważ muzyka sprawia, że emocjonalny stan organizmu może zostać przekształcony w fizyczną reakcję.

Szatnia jest doskonałym miejscem na umieszczenie w niej odtwarzacza muzycznego. Można z niego puszczać skoczne utwory o szybkim tempie, które byłoby bardzo podobne do przewidywanego tętna piłkarzy tuż przed wyjściem na boisko, co mogłoby zainspirować zawodników do odniesienia sukcesu na murawie.

„Słowa piosenki muszą być optymistyczne, naładowane energią i pełne nadziei, ponieważ właśnie taki tekst odbija się największym echem w ludzkim organizmie”, twierdzi Bradley Bush z InnerDrive. Ten psycholog cytuje również piosenkę Jaya Z, Encore – w której padają słowa: „Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem” – jako idealny przykład piosenki, która powinna być puszczana piłkarzom w szatni, tuż przed meczem.

Człowiek to istota popadająca w nawyki i przyzwyczajenia, dlatego też Bush wierzy, że piłkarze powinni wprowadzić muzykę jako część swojego przedmeczowego rytuału już w bardzo młodym wieku. Wynika to z tego, że w wieku 20+ lat ludziom jest już bardzo ciężko zmienić nawyki.

„Najlepsze rezultaty osiągane są wtedy, kiedy piosenka ma dla człowieka naprawdę duże znaczenie”, mówi Bush o mocy podświadomego wpływania muzyki na człowieka. Nawet w motywujących filmikach największy wpływ na człowieka ma podkład muzyczny. Aby pomóc amatorskim piłkarzom w całym kraju, dr Costas Karageorghis z Uniwersytetu Brunel stworzył kompilację piosenek, które mogą zainspirować słuchacza do osiągania o 10% lepszych wyników niż obecnie.

dianabol uk comprar viagra uprima

post workout bodybuilding cheque drops for sale meal plan for bodybuilding
bodybuilding motivational wallpapers austrake ketogenic diet for bodybuilding
Buy Bitcoin OTC In China With Paxful ethereum 101 Buy bitcoin instantly
The IFBB liotironina t3 pre_o IronMag Bodybuilding Blog

About the Author,