Powrót do szkoły – a może muzyczne wykształcenie – zainteresowanie dziecka czy niespełnione marzenie rodzica?

sie 28
112982

Jeśli nauka gry na instrumencie ma stać się codziennym zajęciem Twojego dziecka, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami: czy dziecko jest rzeczywiście zainteresowane grą na instrumencie?

Nauka gry na instrumencie może nieść ze sobą wiele korzyści, jednak wymaga także wiele wysiłku i wytrzymałości. Nauka gry powinna sprawiać dziecku przede wszystkim przyjemność. Dlatego ważne jest, aby dziecko przede wszystkim okazywało zainteresowanie instrumentem i miało ochotę się uczyć. Mniejszy lub większy spadek motywacji jest od czasu do czasu dozwolony, jednak nauka gry nie powinna być dla Was męczarnią. Dziecko może zainteresować się grą na instrumencie tylko wtedy, gdy będzie uczyło się dobrowolnie.

Nie każde dziecko musi grać na instrumencie, aby móc w pełni wyrazić siebie. Jeżeli Twoje dziecko ma talent sportowy, ruch i aktywność fizyczna będą na pewno dla niego dużo lepszym pomysłem. Zastanów się razem z dzieckiem, co robi najchętniej i omówcie wspólnie, jak zorganizujecie jego wolny czas. Zwracaj przede wszystkim uwagę na to, aby szkoła i nauka gry nie zabierały dziecku zbyt wiele czasu, aby mogło ono poświęcić w ciągu dnia także trochę czasu na zabawę z przyjaciółmi.

Z reguły większość szkół muzycznych zaleca, aby nauka gry rozpoczęła się w wieku około 6-7 lat. Dobrze jest zacząć już w szkole podstawowej, gdyż wtedy dzieci są szczególnie chłonne. Są już wystarczająco duże, aby regularnie ćwiczyć i czytać nuty, ale jeszcze na tyle młode, że nauka gry nie sprawia im trudności. Nauka gry na instrumencie wspiera rozwój dziecka w szczególny sposób.

Możesz także wspierać swoje dziecko okazując mu zainteresowanie jego muzycznym rozwojem. Sama nie musisz być muzykalna, nie musisz także umieć grać na jakimkolwiek instrumencie. Wystarczy, jeśli będziesz słuchać, gdy dziecko ćwiczy i chwalić go za poczynione postępy. To zmotywuje je do dalszego działania.

Najlepiej będzie, jeśli nauka gry w domu będzie odbywała się o stałych godzinach. W ten sposób codzienne ćwiczenia staną się rutyną i oszczędzicie sobie niepotrzebnych dyskusji. Twoje dziecko będzie chciało uczyć się dalej tylko wtedy, gdy będzie robiło postępy, a te można uzyskać wyłącznie poprzez regularne ćwiczenie. Nie powinnaś być jednak zbyt surowa i możesz pozwolić dziecku od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. Na początku do ćwiczeń wystarczy 10 do 15 minut dziennie. Im dziecko będzie starsze, tym dłuższy może być także czas ćwiczenia.

 

buy androgel viagra ejaculation

aussie steroids balkan pharmaceuticals eurochemlabs

bodybuilding juice recipes thebox human growth hormone injections for bodybuilding

buspirone uk deca vs dbol

60 year old bodybuilder woman hcg bodybuilding no3 bodybuilding
Buy bitcoin instantly galaxy mining Buy bitcoin instantly

About the Author,